NuVena Equi-Biotic 900g - probiotikum pro koně

Probiotikum se složením navrženým přímo pro koně.
Obsahuje 4 kmeny bakterií přirozeně obývajících koňský mikrobiom.

Zásoba pro jednoho koně na 90-180 dní.

Skladem
Kód: 306
582 Kč 520 Kč bez DPH
Kategorie: Nuvena - jednodruhové
Hmotnost: 0.9 kg
Garance
DÁREK ZDARMA
za nákup od 3000,- Kč
Doplnky
SKVĚLÉ DOPLŇKY
vitamíny, bylinky a další
Kvalita
KOMPLEXNÍ KRMIVA
vyvážené a nejkvalitnější

Probiotikum se složením navrženým přímo pro koně. Poskytuje prospěšné bakterie a účinně obnovuje rovnováhu mikrobiomu trávicího systému. Doporučeno pro antibiotickou terapii, při změně stájí, stresových situacích a také jako podpora nutričních změn. Lepší zdraví střev podporuje lepší vstřebávání živin, čímž tělo lépe vyživuje a zlepšuje jeho zdraví.

 

 

U koní se největší aktivita bakterií vyskytuje v tlustém střevě. Díky nim se tráví vláknina, která je nejdůležitější složkou stravy. Živiny se pak vstřebávají přes střevní stěny do krevního řečiště, kde se stávají dostupnými pro buňky v těle.

Zdraví celého organismu závisí do značné míry na udržení rovnováhy mikroflóry v tlustém střevě. Jeho poruchy mohou vést k četným zdravotním problémům, jako je snížená imunita, kolika, průjem a špatné trávení krmiva.

 

Střevní mikroflóra je proměnlivá a ovlivňuje ji mnoho faktorů.

Ve střevech jsou „prospěšné“ a patogenní bakterie. Jejich podíl se neustále mění, neustále soutěží o prostor pro život ve střevním prostoru.

Na mikroby mají největší vliv faktory jako stres, nemoci, příliš rychlé změny v potravě a také antibiotická terapie, která snižuje počet prospěšných bakterií. To vytváří příznivé podmínky pro množení škodlivých druhů.

Suplementace probiotickým složením vhodným pro koně, obsahující prospěšné bakterie přirozeně se vyskytující v jejich trávicím traktu, obnovuje bakteriální rovnováhu ve střevech a tím brání množení patogenů. Suplementace probiotikem vhodně vybranými bakteriálními kmeny obnovuje správné vztahy v druhovém složení mikrobiomu.

Probiotikum NuVena obsahuje až 4 kmeny bakterií přirozeně obývajících koňský mikrobiom: Lactobacillus acidophilus CECT 4529, Enterococcus faecium NCIMB 11181, Pediococcus acidolactici ATCC 8042, Lactobacillus casei ATCC 7469. 

Výrobek je mikrobiologicky stabilní a má garantované množství jednotlivých bakteriálních kmenů díky použití lyofilizace.

 

Kdy použít

- u koní trpících kolikou, plynatostí, střevními problémy

- u koní trpících žaludečními, dvanácterníkovými a střevními vředy během a po léčbě

- při léčbě antibiotiky a užívání léků

- při výměně krmiva (včetně dávky sena) a při výměně stájí

- ve vysoce stresových situacích, při soutěžích, přepravě

- v období poklesu imunity a nemocí

- u koní, kteří jsou příliš hubení a používají málo krmiva

- po ošetřeních a operacích (v případě plánovaných ošetření se vyplatí začít se suplementací několik dní předem)

- u koní při zvláště náročném nebo dlouhodobém tréninku

- u koní se zdravotními problémy, jako jsou alergie, metabolické problémy

Zpět do obchodu