NuVena Spiruline 900g - Spirulina Arthrospira platensis pro koně

Jeden z nejzdravějších zdrojů přírodních léčivých a nutričních složek, které můžeme v přírodě najít. Pro koně s respiračními a kožními alergiemi, koně mladé a růstu, koně v tréninku a zátěži nebo nemocné koně se špatnou imunitou či chovné klisny.

Zásoba na 30 dní.

Skladem
Kód: 345
Značka: NuVena
809 Kč 722 Kč bez DPH
Garance
DÁREK ZDARMA
za nákup nad 3000 ,- Kč
doplnky
SKVĚLÉ DOPLŇKY
vitamíny, minerály nejvyšší kvality
Kvalita
KOMPLEXNÍ KRMIVA
vyvážené, z nejkvalitnějších surovin

Jedinečné vlastnosti spiruliny:

Fykocyanin a další barviva  – tato rostlina vděčí za svou jedinečnost obsahu modrého barviva, v přírodě velmi vzácného – fykocyaninu. Má schopnost neutralizovat volné kyslíkové radikály, má také antivirové, protizánětlivé a otoky snižující vlastnosti. Mezi barviva obsažená ve spirulině patří také chlorofyl a karotenoidy. Díky těmto třem složkám dokáže spirulina pozitivně ovlivnit metabolické změny a procesy probíhající v jednotlivých tělesných systémech. Hraje zvláštní roli ve fungování imunitního systému a krvetvorných orgánů, protože stimuluje tvorbu a funkci bílých a červených krvinek. 

Bílkoviny – minimálně 60 % spiruliny tvoří bílkoviny. Je cenná díky složení aminokyselin, obsahuje všechny exogenní aminokyseliny (tedy ty, které si tělo neumí vyrobit a vstřebá je potravou). Z hlediska aminokyselin je protein ze spiruliny lepší, než klasický protein v rostlinách.

Stravitelnost – Spirulina neobsahuje ve svých buněčných stěnách celulózu, takže stravitelnost těchto bílkovin je velmi vysoká, pohybuje se od 80 do 90 %.

Nutriční bohatství - obsahuje 10x více beta-karotenu (provitamínu A) než mrkev, celou řadu vitamínů B; B1, B2, B3, B6, B9 a zvláště vysoký obsah vitamínu B12 a také vitamínu E, C.

 

Kdy použít

- u koní s aktivní formou respiračních a kožních alergií

- při vysoké tréninkové zátěži

- u koní s otoky nohou

- při krmení vyhublých koní

- jako podpora organismu starších, nemocných koní

- pro koně se sníženou imunitou

- pro koně s problémy se zrakem

- v období růstu

- když je potřeba podpora při rozvoji svalové hmoty

- u světlých koní s kůží citlivou na světlo a tvorbou nádorů

- s anémií a sníženými parametry červených krvinek


Jak spirulina funguje:

Imunitní systém - posiluje imunitní systém v důsledku zvýšení produkce lymfocytů T a B. Dále předchází vzniku bakteriálních a virových infekcí zvýšením aktivity potravních buněk - makrofágů. Inhibuje množení virů.

Antialergická - laboratorní experimenty in vitro i in vivo prokázaly, že má silný antihistaminový, protizánětlivý a na imunitní systém zmírňující účinek. Dvě nezávislé studie prokázaly významné snížení produkce histaminu žírnými buňkami v závislosti na dávce požité spiruliny. Kromě toho snížení zánětu a otoku, stejně jako zlepšení antioxidačního stavu spojeného se zvýšením aktivity antioxidačních enzymů.

Protizánětlivé – inhibicí uvolňování histaminu snižuje otoky a záněty.

Metabolismus cukrů – zvyšuje citlivost na inzulín, proto je ideální pro koně trpící metabolickými chorobami, inzulínovou rezistencí a obezitou. Eliminuje nárůst hladiny glukózy v krvi po jídle.

Eliminuje negativní vlivy těžkého tréninku - chrání před snížením imunity spojené s namáhavou fyzickou námahou eliminací nadměrné aktivity T lymfocytů a také silným neutralizačním účinkem na volné radikály vznikající při zátěži.

Antioxidant - vitamíny A, C a E obsažené ve spirulině chrání buněčné membrány před volnými radikály. Tyto vitamíny jsou dostupné v přirozené formě, a proto je tělo účinně vstřebává. Díky svému jedinečnému složení je spirulina jedním z nejsilnějších antioxidantů v přírodě, mnohem silnější než vitamín C nebo vitamín E.

Zrak – karotenoidy obsažené ve spirulině zpomalují degenerativní procesy v sítnici oka. Zejména zeaxanthin příznivě působí na stav zraku, doporučuje se při zánětech víček, oční bulvy, podrážděnosti na světlo a slzení.

Protinádorové - prokázáno ve studiích in vitro a invivo, inhibiční účinek na růst rakoviny slinivky. Je připisován tetrapyrrolovým sloučeninám obsaženým ve spirulině, se silným antioxidačním a antiproliferativním účinkem.

Zpět do obchodu