NuVena MSM 800g - Organická síra pro koně

MSM - nejkvalitnější organická síra. Oceňována zejména pro schopnost snižovat záněty v pohybovém aparátu a podílet se také na tvorbě pojivové tkáně (chrupavek, kolagenu). Kromě toho je nezbytná pro výrobu protilátek, enzymů, glutathionu a keratinu. 

Zásoba na 100 dní.

Skladem
Kód: 318
459 Kč 410 Kč bez DPH
Kategorie: Nuvena - jednodruhové
Hmotnost: 0.8 kg
Garance
DÁREK ZDARMA
za nákup od 3000,- Kč
Doplnky
SKVĚLÉ DOPLŇKY
vitamíny, bylinky a další
Kvalita
KOMPLEXNÍ KRMIVA
vyvážené a nejkvalitnější

MSM je známé pro řadu zdraví prospěšných vlastností a úspěšně se používá při suplementaci koní.

 Kdy použít

- u koní procházejících těžkým tréninkem

- u koní s degenerací kloubů

- při zánětech kloubů, svalů, šlach, kostí

- ke zlepšení stavu kůže, srsti a kopyt

- při podráždění pokožky, náchylné k oděrkám,

- minimalizovat kožní a respirační alergické příznaky

 

Protizánětlivé – inhibuje množení proteinových komplexů zapojených do zánětlivých procesů a také snižuje produkci cytokininů, což jsou proteiny signalizující zánět. Inhibuje zejména tvorbu prostaglandinu – hormonu, jehož zvýšená přítomnost přispívá k rozvoji zánětlivého procesu.

Stav kůže, srsti a kopyt – vzhledem ke své klíčové roli při tvorbě kolagenu a keratinu, má významný vliv na jejich stav. Příznivě působí také na pojivovou tkáň, která podporuje proces hojení ran. Podílí se také na tvorbě bílkovin a aminokyselin, které jsou stavebními kameny tkání.

Klouby – stimuluje tvorbu kolagenu, čímž urychluje regeneraci svalů a kloubů. Kromě toho buduje chrupavku a zlepšuje stav synoviální tekutiny.

Mobilita - protizánětlivý účinek a elasticita kloubní oblasti s degenerací kloubu, která je často příčinou bolesti. Artritida může negativně ovlivnit kvalitu života, omezit každodenní cvičení a pohyblivost. Studie na lidech prokázaly, že suplementace MSM snižuje bolest, ztuhlost a otoky kloubů.

Svalová regenerace – urychluje regeneraci svalů po intenzivní zátěži snížením zánětu a oxidačního stresu, včetně zvýšení hladiny vysoce aktivního antioxidantu – glutathionu. Zabraňuje také bolesti svalů a ztuhlosti po náročném tréninku.

Antioxidační účinek - zklidňuje oxidační stres způsobený tréninkovou zátěží. Výzkum na koních prokázal účinnost MSM při snižování účinků tvorby volných radikálů v důsledku vysoké fyzické námahy. Studie prokázaly, že nejlepších antioxidačních účinků se dosáhne při užívání vitamínu C.

Imunita – síra snižuje záněty a oxidační stres a je silnou podporou imunitního systému. Kromě toho hraje roli při tvorbě glutathionu, který je zásadní pro imunitu a dobré zdraví.

Alergie – studie na lidech prokázaly pozitivní účinky u osob s alergickými příznaky jako např. Studie ukázaly, že MSM tím, že snižuje zánět a inhibuje uvolňování cytokininů a prostaglandinů, je účinná při snižování příznaků, jako jsou slzení očí, svědění, rýma, kašel a dušnost u lidí s alergiemi.

Zpět do obchodu