Rýžové otruby s jablkem - pytel 20 kg

Rýžové otruby s jablkem  - kalorický doplněk k podávání jako doplňkové krmivo
pro všechny skupiny koní a poníků. Díky přídavku jablka chutnají i těm nejvybíravějším jedlíkům.

 Charakteristické vlastnosti: chutné!, snížený obsah bílkovin, tuku a škrobu, pomalu se uvolňující energie, gama oryzanol, vyvážený poměr Ca:P

Skladem
Kód: 416
800 Kč 714 Kč bez DPH
Kategorie: Otruby, MASH, řízky
Hmotnost: 20 kg
nuba riceapple
Novinka
Garance
DÁREK ZDARMA
za nákup od 3000,- Kč
Doplnky
SKVĚLÉ DOPLŇKY
vitamíny, bylinky a další
Kvalita
KOMPLEXNÍ KRMIVA
vyvážené a nejkvalitnější

Rýžové otruby  s přídavkem sušených jablek lze použít jako doplňkové krmivo pro všechny skupiny koní a poníků. Doporučují se pro koně, kteří jsou příliš hubení, chovní koně a koně ve výcviku. Jsou skvělé pro koně v rekonvalescenci, a když se podávají ve správném množství, tak i pro koně s vředy. Přidání jablek jim dodává příjemnou vůni a zlepšuje chuť otrub, takže chutná i vybíravějším koním.


Čím vyniká naše Nuba Rice&Apple?

- obsahují nižší obsah bílkovin a tuku než čisté rýžové otruby

- nižší je i hladina jednoduchých cukrů a škrobu; ESC  8,4 %, škrob 12,9 %

- mají vyvážený poměr vápníku a fosforu. Rýžové otruby ve své přirozené formě obsahují hodně fosforu a musí být vyváženy vápníkem, aby byly bezpečné pro zdraví koně. Náš produkt byl doplněn o vápník 

- Nuba Rice byla  obohacena o malé množství prvků  nejčastěji deficitních v koňské stravě; hořčík, měď, zinek, selen a také vitamín E.
Tento doplněk není základním doplňkem, ale pouze doplňkem, který napomáhá obnově svalové hmoty.

Základní složky tohoto produktu jsou:

  1.     Čisté rýžové otruby jsou perfektní pro koně, kteří potřebují nabrat hmotu, mimo jiné díky vysokému obsahu bílkovin. Obsahují gama oryzanol, který příznivě působí na stavbu a regeneraci svalové hmoty. Navíc jsou bohaté na lehce stravitelný tuk z rýžového oleje, který je výborným zdrojem pomalu se uvolňující energie s relativně nízkým obsahem škrobu. 
  2.     Sušené jablečné výlisky jsou zdrojem kvalitní stravitelné vlákniny, tak důležité v koňské stravě. Jeho charakteristickým znakem je nízký obsah bílkovin a škrobu. Jablečné výlisky jsou považovány za výrobek s vysokým obsahem cukru, ale množství jednoduchých cukrů ve výliscích je ve srovnání s čerstvými jablky nižší. Záleží na druhu jablka, stupni zralosti a způsobu lisování, ale většinou je to podobné jako množství jednoduchých cukrů v řepné dužině, které je považováno za nízkocukerné.

Jablečné výlisky se vyznačují vysokým obsahem polyfenolů s antioxidačními vlastnostmi, proto jsou považovány za cenný zdroj živin a poskytují zdravotní benefity.
Mají také potenciálně pozitivní vliv na žaludek. Pektiny v nich obsažené tvoří v kyselém prostředí žaludku gel, navíc obsahují kyselinu jablečnou, která podporuje látkovou výměnu, má antibakteriální, protizánětlivé vlastnosti a stimuluje přirozenou tvorbu slin, které mají tlumivé vlastnosti žaludečních kyselin. .


Nuba Rice&Apple jsou  granulované  a určené k suchému podávání. V určitých situacích mohou být podávány také vlhké, například starším koním s problémy se zuby.

Zpět do obchodu