Řezanka pro koně z vojtěšky Nuba Pure Lucern Chaff. 15 kg pytel

Vojtěšková řezanka s granulemi prosátých jemných frakcí vojtěšky. Poskytuje vysoce kvalitní bílkoviny a lehce stravitelnou vlákninu.

Skladem
Kód: 114
836 Kč 746 Kč bez DPH
Garance
DÁREK ZDARMA
za nákup od 3000,- Kč
Doplnky
SKVĚLÉ DOPLŇKY
vitamíny, bylinky a další
Kvalita
KOMPLEXNÍ KRMIVA
vyvážené a nejkvalitnější

Námi nabízený sekaný materiál je čistá vojtěška bez přísad. Poskytuje koním kvalitní bílkoviny, lehce stravitelnou vlákninu a dobře vstřebatelný vápník.  

Jedinečný proces přípravy naší sekané slámy zahrnuje několik fází, které vám nakonec nabídnou dvousložkový produkt sestávající z:

- typické vojtěškové řezanky, tedy nasekané stonky této cenné rostliny. Tyto fibrotické části jsou vysoce ceněny, protože jejich složení obsahuje větší podíl stravitelné vlákniny než konvenční seno a poskytuje pomalu se uvolňující energii. Díky tomu je z vojtěšky energeticky koncentrovanější jídlo. Vláknina  také stimuluje trávicí systém a je žádoucí živinou, která narušuje množení „hodných“ bakterií ve střevě. To má za následek zlepšení trávení a zvýšení imunity koní. 

- granule, tj. lisované části vojtěšky, které se obvykle drobí a jsou nejcennější. Listy, pupeny a malé kousky stonků typického vojtěškového sena s nízkou fibrózou se drolí nebo vyfukují a mohou způsobit prach a dráždit dýchací systém koní. A právě v nich se nachází nejvíce nutričních hodnot. V procesu přípravy je naše vojtěška nejprve pečlivě tříděna z výše uvedeného. frakce, delší a tužší části se řežou a jemné frakce se granulují.

Doporučuje se podávat plevy:

- pro koně se žaludečními vředy - plevy před prací pomáhají předcházet rozstřikování žaludeční kyseliny do bez žlázové části žaludku,

- pro starší koně - vysoce stravitelné, s příznivým složením

- pro nervózní koně, kteří mají problémy s udržením tělesné hmotnosti; pomáhá budovat hmotu bez způsobení hyperaktivity a zároveň podporuje optimální hladinu cukru v krvi

- chov koní; březí klisny, kojící klisny, mladí, rostoucí koně

- pro koně v rekonvalescenci

- když je seno, podávané koním, nekvalitní (dřevnaté, bez správné barvy...).

Zpět do obchodu