Olejovaná vojtěšková řezanka- Nuba Lucern Coco Oil Chaff - 15kg

Vojtěška sekaná s kokosovým olejem.


15 kg pytel.

Skladem
Kód: 111
878 Kč 784 Kč bez DPH
Garance
DÁREK ZDARMA
za nákup od 3000,- Kč
Doplnky
SKVĚLÉ DOPLŇKY
vitamíny, bylinky a další
Kvalita
KOMPLEXNÍ KRMIVA
vyvážené a nejkvalitnější

Nasekaný materiál, který nabízíme, je čistá vojtěška s přídavkem kokosového oleje. Poskytuje koním vysoce kvalitní bílkoviny, vlákninu, stravitelnou energii (kalorie), tuk a vápník.  

Unikátní proces přípravy naší sekané slámy zahrnuje několik fází, které vám nakonec nabízejí tři skupiny ingrediencí:

- typická vojtěšková řezanka, tedy nařezané stonky této cenné rostliny. Vláknité části této rostliny jsou vysoce ceněné, protože jejich složení obsahuje větší podíl stravitelné vlákniny než konvenční seno a poskytuje pomalu se uvolňující energii. Díky tomu je z vojtěšky energeticky koncentrovanější jídlo. Vláknina také stimuluje trávicí systém a je žádoucí složkou potravy, která podporuje růst „dobrých“ bakterií ve střevě. To má za následek zlepšení trávení a zvýšení imunity koní.

- pelety, tj. granulované části vojtěšky, které se obvykle drobí a jsou nejcennější. Listy, pupeny a malé kousky stonků typického vojtěškového sena s nízkou fibrózou se drolí nebo vyfukují a mohou způsobit prach a dráždit dýchací systém koní. A právě v nich se nachází nejvíce nutričních hodnot. V procesu přípravy je naše vojtěška nejprve pečlivě prosévána z výše uvedených frakcí, delší a tužší části jsou nařezány a malé frakce jsou granulovány.

- plevy jsou navíc potaženy malým množstvím kokosového oleje. Nerafinovaný, za studena lisovaný kokosový olej je zdrojem pomalu se uvolňující energie. Je to zdravý zdroj tuku, protože se skládá z mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem, které se rychle vstřebávají a snadno metabolizují. Pro tělo jsou zdrojem pomalu se uvolňující energie a neukládají se tak snadno jako jiné tuky. Kokosový olej také neobsahuje trans-tuky. Kyselina laurová, která je obsažena v kokosovém oleji a v přírodě se vyskytuje jen zřídka, má virové, bakteriální a protozoické vlastnosti.

Přednosti Nuba Lucern Coco Oil Chaff je vysoce kvalitní protein, vysoká stravitelnost produktu, chuť, kterou koně milují, nádherné kokosové aroma a jeho zdravotní vlastnosti.

Doporučuje se podávat plevy pro:

- pracovní koně - jako doplňkový zdroj energie a bílkovin

- koně se žaludečními vředy - plevy před prací pomáhají předcházet rozstřikování žaludeční kyseliny do bez-žlázové části žaludku,

- starší koně - vysoce stravitelné, s příznivým složením

- příliš hubení koně - zajišťuje nárůst hmotnosti a rozvoj svalové tkáně

- nervózní koně, kteří mají problémy s udržením tělesné hmotnosti; pomáhá budovat hmotu bez způsobení hyperaktivity a zároveň podporuje optimální hladinu cukru v krvi

- chov koní; březí klisny, kojící klisny, mladí, rostoucí koně

- koně v rekonvalescenci

- když je seno, podávané koním, nekvalitní (dřevnaté, bez správné barvy...).

Zpět do obchodu