NuVena - Mořská řasa 900g (Ascophyllum nodosum) - Řasa pro koně

Mořské řasy druhu  Ascophyllum nodosum  obsahují biologicky dostupné minerály, vitamíny a živiny. Podporují mineralizaci kostí, metabolické procesy včetně regulace metabolismu tuků. Mají také protizánětlivé a protirakovinné vlastnosti.

Zásoba na 36 dní.

Skladem
Kód: 288
Značka: NuVena
515 Kč 460 Kč bez DPH
Garance
DÁREK ZDARMA
za nákup nad 3000 ,- Kč
doplnky
SKVĚLÉ DOPLŇKY
vitamíny, minerály nejvyšší kvality
Kvalita
KOMPLEXNÍ KRMIVA
vyvážené, z nejkvalitnějších surovin

Mořské řasy druhu Ascophyllum nodosu jsou mnohobuněčné makroskopické organismy vyskytující se v pobřežních mořských ekosystémech, které jsou bohatým zdrojem polysacharidů, polynenasycených mastných kyselin (PUFA), enzymů a bioaktivních peptidů. Obsahují širokou škálu organických minerálů a stopových prvků s vysokou stravitelností.

 

Kdy použít

- se změnami na kostech, artróza, řídká, s rizikem tvorby kůstek

- se zlomeninami, zlomeninami kostí

- u mladých koní, zejména v případě abnormálního růstu

- se zánětem

- u koní se sklonem ke vzniku žaludečních a dvanáctníkových vředů

- u koní s metabolickými problémy; inzulínová rezistence, Cushing, EMS


Vlastnosti:

- nízký obsah bílkovin

- přírodní zdroj jódu

- obsahují fukoxanthin - karotenoid přítomný v řasách

- vysoký obsah vápníku a vitamínu K.

- jsou zdrojem stabilních omega-6 a omega-3 polynenasycených mastných kyselin v poměru cca 1,0

- 70 různých minerálů a stopových prvků v přírodní formě, včetně vzácného bóru a křemíku

 

Protizánětlivé účinky  – Nedávná studie University College Cork využívající doplňkové složky makrořas se zabývala jejich účinky na cytokiny (rodinu molekul, které pomáhají regulovat imunitní odpověď a zánět). Bylo prokázáno, že složky makrořas mají výrazné protizánětlivé účinky.

Tlumící schopnost žaludeční kyseliny  – díky vysokému obsahu vápníku

Podpora kostního metabolismu  - množící se buňky procházejí řadou změn, jejichž výsledkem je tvorba kostní tkáně. Je prokázán pozitivní vliv řas na metabolismus kostí u rostoucích koní. Fucoxanthin obsažený v hnědých řasách zvyšuje obecně chápanou osteogenní aktivitu a mineralizaci kostí podporuje i obsah vápníku, hořčíku a vitamínu K.

Metabolismus  – mořské řasy jsou zdrojem jódu, který pomáhá při výrobě energie, která se promítá do látkové výměny.

Metabolické problémy  - studie provedené na myších prokázaly příznivý účinek řasy Ascophyllum nodosum. Tyto řasy pomohly snížit problémy způsobené metabolickým onemocněním. Přispěly k výraznému snížení tělesné hmotnosti, snížení hladiny glukózy v krvi, ale i ztučnění jater a celkovému sklonu k zánětům.

Kontrola nadměrné tučnosti  - fukoxanthin obsažený v hnědých řasách ovlivňuje aktivitu mnoha enzymů odpovědných za metabolismus tuků, díky čemuž zvyšuje proces spalování tuků.

Protirakovinná aktivita  – Četné studie prokázaly, že se fukoxanthin v potravě přeměňuje na karotenoid fukoxanthinon, který má vysoký potenciál jako protirakovinné činidlo.

Vitamin K  - v hnědých řasách je přítomen ve vysoké koncentraci ve formě fytomenadionu. To je jejich cenná vlastnost, jelikož tento vitamín je v přírodě poměrně těžké najít. Proteiny aktivované v procesu karboxylace, jejichž nezbytným kofaktorem je vitamín K, jsou důležité pro srážení krve, mineralizaci kostí a prevenci kalcifikace cév.

Zpět do obchodu